1977

1977-ben a zene.

Music Search Engine


RNR666

Utolsó kommentek

  • apróbetűsrész: na, végre idetaláltam - résen leszek most már :) (2010.07.20. 11:23) Peel Sessions: The Cortinas (1977.07.16.)
  • RobinH: Régebben sokat játszott a VH1 Jam klipeket, általában be is jöttek, és Paul Weller későbbi szólómu... (2010.05.14. 22:21) Peel Sessions: The Jam (1977.04.26.)
  • Styxx: Nagyon klassz poszt. Gr. @efes: Ez olyan, mint kicsiben a Pecsában az 1989-es Nirvana koncert. 200... (2010.05.04. 16:32) Sex Pistols 1976
  • efes: @efes: ja végül is abból a 42-ből szinte mindenki zenész, vagy producer lett. Vagy csak valaha is ... (2010.05.04. 13:16) Sex Pistols 1976
  • efes: Hehe, nemrég néztem meg újra a 24 Hour Party People-t, ami ugye elvuleg Tony Wilsonról szól, de ot... (2010.05.04. 13:14) Sex Pistols 1976
  • Utolsó 20

Címkék

Címkefelhő

2009.04.24. 00:46 gördön

Brutality Religion And A Dance Beat (Eric's)

Válogatás kislemez Liverpoolból. Anglia többi nagyvárosához hasonlóan 77-ben itt is megpezsdült a zenei élet, ami főleg később a new wave-ben, a szinti popban csúcsosodott ki. Echo & the Bunnymen, Frankie Goes To Hollywood, Dead or Alive, hogy csak az ismertebb neveket említsük, de itt adta első koncertjét az OMD is. A postban bemutatott zenekarok is kapcsolódnak a fentiekhez, sőt még a korai 90-es évek acid, rave hullámához is.

Brutality Religion And A Dance Beat (Eric's)

1977 szeptemberében jött ez a válgatás. Az A oldalon a Big In Japan saját magáról elnevezett száma, a B oldalon a The Chuddy Nuddies "Do the Chud" szerzeménye található.
A Big In Japan egy rövid életű banda volt, viszont a tagok miatt mégis fontos.

Jayne Casey volt az énekes, aki sokszor lámpaernyővel a kopasz fején jelent meg a színpadon. A Big In Japan után a Pink Military és a Pink Industry zenekarokban énekelt.
Bill Drummond gitáros kiltben játszott. A zenekar másik tagjával, David Balfe-al megalakította a The Zoo nevű kiadót, ahol olyan zenekarok jelentek meg, mint a Echo and The Bunnymen és a The Teardrop Explodes. A 80-as években A&R volt a WEA-nál. 1986-ban country lemezt adott ki "The Man" címmel, ami a "Julian Cope Is Dead" dal miatt híresült el, ami arról szól, hogy fejbe lövi az említett énekest. 87-ben gondolt egy merészet és James Francis Cauty-val hip-hop formációt alakított, The Justified Ancients of Mummu néven. 88-ban pedig felvették a The KLF nevet, amivel hatalmas sikereket értek el az acid, rave szintéren, de az már egy másik történet.
Az első basszusgitáros Kev Ward volt, majd Ambrose Reynolds következett. Utána viszont itt basszusgitározott egy bizonyos Holly Johnson, aki a Frankie Goes to Hollywood énekeseként lett igazán híres.
Őt váltotta David Balfe, aki ezután megfordult még Julian Cope zenekarába, a The Teardrop Explodes-ban, majd kiadót alapított Food néven. A kiadó legnagyobb dobása a Blur volt, de itt jelentek meg az Idlewild, Jesus Jones, Shampoo lemezei is.
A dobos Phil Allen volt, akit Budgie váltott, aki a Big In Japan után A rövid idei a The Slits-ben, majd a Siouxsie & the Banshees-ben találta meg a helyét olyannyira, hogy 1991-ben összeházasodott Siouxsie Sioux-val. 2007-ben pedig elváltak.
Gitáros poszton is sokan megfordultak a zenekarban. Ian Broudie, miután a 80-as években producerként tevékenykedett és tevékenykedik ma is (The Primitives, The Fall, Alison Moyet, Noir Desir), megalakította a The Lightning Seeds-et. Clive Langer is producerként lett híres. Madness, Morrissey, Elvis Costello, Bush lemezek viselik a keze munkáját.
És milyen volt a Big In Japan? Egyszerű, primitív punk.

A The Chuddy Nuddies csak ezen a lemezen szerepel ezen a néven. Ők mint Yachts működtek tovább és sajnos méltatlanul a feledés homályába vesztek. Remek rockzenét játszottak szintivel, ma indie-nek hívnánk. Két album és tíz kislemez után feloszlottak. A tagok természetesen több liverpooli zenekarban is megfordultak, de senki sem lett olyan sikeres, mint a másik zenekarból sokan. Érdemes utánuk járni.

 Big In Japan - Big In Japan

 

The Chuddy Nuddies - Do the Chud

 

 

Nem 1977-ben jött ki, de azért szeretném megmenteni a Big In Japan becsületét. Egyetlen EP-jük jelent meg a Zoo Recordsnál 1978-ban, "From Y to Z and Never Again" címmel. Sokkal jobb, mint az elöző szám. Megér egy hallgatást.

Nothing Special

 

Cindy and the Barbi Dolls

 

Suicide a Go Go

 

Taxi

 

Szólj hozzá!

Címkék: punk new wave klf kislemez holly johnson siouxsie banshees yachts big in japan


A bejegyzés trackback címe:

https://7777.blog.hu/api/trackback/id/tr991083110

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása