Az a szép a múltban túrkálásban, hogy az ember bármikor belefuthat meglepő dolgokba. Én sem gondoltam volna, hogy kapcsolatot találok egy holland discoprodukció, a Bananarama a Nirvana, a Prodigy és a Ladytron között. Pedig ez történt.
A Mistral Robbie van Leeuwen formációja volt, amivel az éppen divatos space disco hullámot akarta meglovagolni, több kevesebb sikerrel. Az inkább csak stúdióban létező zenekar további tagjai Rick van der Linden (Hollandiában ismert billentyűs volt) és Kid van Ettinger (basszusgitár) voltak. Több énekesnő is megfordult a csapatban: Sylvia van Asten (1977), Marjan Schattelijn (1978), Mariska Veres (1978) and Sheen Milholland (1980).
Robbie van Leeuwen korábban már megjárta a slágerlistákat az 1967-ben alapított Shocking Blue nevű zenekarával, amelynek a Mistalban is vendégeskedő, magyar származású Mariska Veres volt az énekese. A szám, amivel 1970-ben a Billboard Hot 100 lista élére is kerültek a "Venus" volt, amely szám feldolgozásával, később a Bananarama ért el nem kisebb sikereket (videók: Shocking Blue, Bananarama).
A Nirvana is a zenekar egyik dalával kezdte pályafutását. Első kislemezük A oldalára, majd a Bleach nagylemezre is, a "Love Buzz" című szám került, ami bizony szintén a hollandok szerzeménye (videók: Shocking Blue, Nirvana). Sőt, a Prodigy is bőven samplerezett belőle, igazából ezt is nevezhetjük feldolgozásnak: "Phoenix".
A "Send Me A Postcardot" pedig a Ladytron rakta fel a Softcore Jukebox című válogatáslemezükre és koncerten játszák is azt (videók: Shocking Blue, Ladytron).
A 70-es években Van Leeuwen a Galaxy Lin zenekar tagja volt, majd 1977-ben megalapította a Mistralt és kiadta a Jamie kislemezt. Meglepően ez inkább egy lassú pop szám, szintis puttyogással, kedves dallammal. Akár pár éve is megjelenhetett volna. A borítón és a vidóban is visszaköszönő szitakötős koncepciót viszont nem értem. Az esetlenül táncoló, majd párosodó rovarok elég röhejesek.
A B oldalon a "Nectar" című szám található, ami egy kevésbé sikerült space disco a merengősebb, nyugisabb fajtából.
A következő években még négy kislemezt adtak ki, amelyekről további két szám is felkerült a holland listákra: Starship 109, Neon City.
Utolsó kommentek